A kéziratod érték.

Regény Mese Vers Színdarab Tudományos Szakmai Jegyzet

EU2058: Milyen lesz Európa 2058-ban? Novellapályázatot hirdet az Azonnali!

Magyar Irodalmi Ház

2019. február 12.

A sci-fi befolyásolja azt, ahogy a jövőről gondolkodunk, a jövőről szóló művekben azonban alig esik szó Európáról és az Európai Unióról. Milyen lesz a kontinens, amikor százéves lesz a világ legsikeresebb utópisztikus projektje? Mondjátok el ti az Azonnali novellapályázatán!

EU2058: Milyen lesz Európa 2058-ban? Novellapályázatot hirdet az Azonnali!

TUDNIVALÓK

A pályázók köre: A pályázatra bárki nevezhet fejenként egy darab olyan magyar nyelvű novellával, ami sem nyomtatott, sem online formátumban nem jelent meg még sehol.

Tematikai megkötés: Olyan novellákat keresünk, amelyek (legalább részben) 2058-ban játszódnak, és központi elemként, vagy a felépített világ hátterének hangsúlyos elemeként jelenik meg benne az európai kontinens, az európai integráció, illetve az EU jövője, és/vagy Magyarország jövője az EU-n belül – vagy kívül. Ezen kívül egyéb tematikai megkötés nincs, de fontos, hogy nem esszéket és tudományos értekezéseket várunk, hanem fikciós történeteket. (Néhány gondolatébresztő kérdés megtalálható segítségként a cikk végén.)

Beküldési határidő: 2019. március 31. éjfél

Terjedelmi korlát: Maximum 40 000 (negyvenezer) leütés.

Formai követelmények: Az írásokat .doc(x) vagy .odt formátumban várjuk. Kérjük, hogy a fájl címében és a fájlon belül jelenjen meg a szerző neve és a mű címe. Nem kizáró ok, ha valaki álnéven jelentkezik.

Díjazás: A legjobb novella szerzője 100 ezer forintos díjat kap. A második helyezettet a Bookline jóvoltából ajándékcsomaggal jutalmazzuk. Az Azonnali fenntartja a lehetőséget, hogy amennyiben a zsűri nem talál a díjazásra érdemes munkát, a pénzdíjat ne ítélje oda. A legjobb novellák májusban, az EP-választás hónapjában megjelennek az Azonnali felületein. Amennyiben egy kötethez elegendő, avagy tíz darab megfelelőnek ítélt pályamunka érkezik be, az Azonnali ezeket a pályázat után kötendő megegyezés alapján egy ingyenes e-könyvben kiadja. (Ezért azonban honoráriumot nem tudunk fizetni.) 

Beküldés: A pályamunkákat elektronikusan, a palyazat(kukac)azonnali(pont)hu címre várjuk. Kérjük a levél tárgyában feltüntetni az EU2058 jeligét és a pályázó nevét (vagy álnevét).

A zsűri tagjai: Markovics Botond (Brandon Hackett) sci-fi író (XenoIsten gépeiIdőutazás-duológia); Tóth Csaba politológus, A sci-fi politológiája című könyv szerzője; Pintér Bence, az Azonnali újságírója és a Spekulatív Zóna fantasztikus irodalmi blog alapítója, illetve Kulcsár Árpád, az Azonnali újságírója.

Online eredményhirdetés: az április 29-ével kezdődő héten.

 

MILYEN TÉMÁK LEHETNEK ÉRDEKESEK?

A következő kérdéssor segítséget nyújthat ahhoz, hogy milyen témákat lehet érdemes fontolóra venni, amikor Európa jövője kapcsán gondolkodunk, akár a konkrét történet, akár annak háttérvilága kapcsán.

Egyáltalán nem akarjuk megkötni a pályázók kezét, az alábbi kérdéseket valamilyen formában esetleg megválaszoló novellák tehát egyáltalán nem fognak jobb elbírálásban részesülni csupán azért, mert ezek a kérdések jelennek meg bennük.

Meglesz-e még az Európai Unió? Ha igen, bővülni fog vagy szűkülni a tagállamok köre? Ha szétesik az EU, akkor hogyan esik szét és miért?

Mennyire szoros szövetség lesz, hogy változik az intézményrendszere? Lesz-e Európai Egyesült Államok, vagy még a mainál is lazább lesz a szövetség?

Magyarország tagja lesz az EU-nak 2058-ban? Ha nem: mikor, miért és hogyan lép ki?

Milyen országok lesznek Európában 2058-ban? Elképzelhető-e, hogy a most intakt államok szétesnek, és kisebb államok jelennek meg a kontinensen és az EU-ban, mint pl. Skócia vagy Katalónia?

Elképzelhető, hogy újra háború lesz a kontinensen, vagy polgárháború egyes államaiban?

Hogyan fogja megoldani az EU a klímaváltozás kérdéseit? Meg tudja-e oldani egyáltalán? Milyen hatással lesz a kontinensre, ha tengerparti városait elönti a víz?

Erősödni fog a migrációs hullám Európa felé? Hogyan reagál Európa erre a kérdésre, és milyen hatással lehetnek az érkező menekülők vagy bevándorlók a kontinensre?

Mekkora lesz Európa súlya a világpolitikában? Felveheti a versenyt Kínával és az USA-val? Lesz-e saját hadserege az Európai Uniónak? Fenyegeti-e Oroszország az Uniót vagy az egyes államokat?

Hogyan fognak viszonyulni Európa polgárai a gyorsuló technológiai fejlődéshez? Szabályozzuk-e például majd a jövőben a közösségi médiás felületeket?

Felpörög-e az űrszektor? Mekkora lesz az EU vagy Európa szerepe az űrkutatásban, aszteroidabányászatban, Mars- és Hold-kolonizációban?

 

Forrás, a pályázat kiírója: https://azonnali.hu/cikk/20190206_eu2058-milyen-lesz-europa-2058-ban-novellapalyazatot-hirdetunk

Felnőtt tartalom

Ezt a művet a szerzője felnőtt tartalomnak jelölte meg.
Nyilatkozz az életkorodról!

Törlés

Biztosan folytatod?

Sikeres megerősítés

Sikeres értékelés

Kreditlista

Megnevezés
Kredit
Megnevezés
Kredit
regény
10
melodráma
5
kisregény
5
bábjáték
5
novella
1
rövidfilm (forgatókönyv)
1
esszé
1
kisfilm (forgatókönyv)
5
mese
1
dokumentumfilm (forgatókönyv)
5
vers
1
nagyjátékfilm (forgatókönyv)
10
színdarab (tragédia, komédia)
5
tudományos mű 5.000-100.000 karakter között
5
jelenet
1
tudományos mű 100.000 karakter felett
10
iskolai előadás
1
szakmai mű 5.000 karakterig
1
ifjúsági darab
1
szakmai mű 5.000-100.000 karakter között
5
tragikomédia
5
szakmai mű 100.000 karakter felett
10
musical
5
jegyzet, kritika
1